Skip to main content Skip to footer

Våre tilbud

Molde kulturskole skal være et ressurs - og kompetansesenter for opplæring innen kunstfagene for barn, unge og voksne i Molde og regionen.

Kulturskolen tilbyr opplæring i dans, kunst, musikk, teater og skriving. Mesteparten av undervisningen er organisert i ukentlige møter mellom elever og lærere. Undervisningen skjer både individuelt og i grupper.  Prosjekter, forestillinger, konserter og utstillinger er også en viktig del av kulturskolens helhetlige undervisningstilbud.

Bruk filtrene alder og område for å finne ut hvilke tilbud som er aktuell for deg.


Piano/Keyboard

Piano og keyboard er allsidige instrumenter både for solospill og i samspill med andre instrumenter. I piano/keyboard-undervisningen legger vi vekt på en balanse mellom spill etter noter, gehør/improvisasjon og besifring.

Pianoåret går over 36 uker, annenhver uke individualtime (25 min) og annenhver uke «pianoklasse». Lengden på klassetimene bestemmes etter hvor mange elever som er med i klassen.
Øktene vi får i pianoklasse, gir rom for å skape gode og trygge fellesskap, der elevene får stimulerende utfordringer og opplever mestring. Vi får bedre tid til det vi skal fokusere på. Vi vil jobbe variert med teori og praksis, puls og rytme, lytte, samhandle, spille for hverandre og sammen, og lære sammen på en motiverende måte. 

En kan søke opptak på piano f.o.m. det året eleven fyller 7 år.

Piano/keyboardelevene må disponere eget instrument for hjemmeøving.
Elever som gjerne vil kombinere opplæring i piano/keyboard med samspill i band, må velge Band - keyboard.

Pianoundervisning tilbys i Midsund, Bolsøya, Batnfjord, Eidsvåg, Vågsetra og i Molde sentrum